תמונת מופע: שישי באורה • להקת יסמין גודר • פעולה פשוטה

שישי באורה • להקת יסמין גודר • פעולה פשוטה

סטודיו אורה - לא מסומן
יום שישי, 8 מרץ 2024 בשעה 14:00
משך: שעה
מחיר 45 עד 75 ₪

פרטי ההצגה

ב״פעולה פשוטה״- יצירה השתתפותית, יסמין גודר לוקחת צעד נוסף במחקר אותו היא מקיימת בשנים האחרונות עם להקתה, של שימוש במדיום המופע ככלי שמחבר את הקהל לעצמו ולמופיעים, כאינדיבידואלים וכקבוצה, וככלי להתבוננות על נושאים כמו הכלה, פגיעות, אינטימיות, הזדהות וחוויה חושית – בזמן אמת. הגיבור הוא הגוף, וחווית הצפייה מתפתחת והופכת לחווית החוויה. המופע שנוצר בהשראת סטאבט מאטר– מזמור מוכר העוסק בסבלה של מרים, אמו של ישו, בראותה את בנה הצלוב, מלווה בלחן וביצוע מקורי של המוזיקאית תומר דמסקי, אשר מזינה אותו באינטרפרטציה ייחודית ומהפנטת. היצירה מתקיימת בתוך מרחב של אוהל יפייפה בצבעי פסטל, אותו יצר האמן הפלסטי גילי אבישר, שותף של גודר ביצירות שונות במהלך השנים, עומר שיזף – מעצב התאורה שאיתו גודר עובדת מזה שנים רבות, בנה אינסטלישן מיוחד לחלל הסטודיו. 

היצירה הוצגה לראשונה ב-2016.
 

״ב”פעולה פשוטה” היא יצרה רגע של מגע, אמון וקשר, פנינה קטנה ונדירה, קצה תקווה.״ דר׳ סמדר שפי

 

"בתוך התקופה העדינה והפגיעה בה אנו נמצאים.ות, היצירה ״פעולה פשוטה״ מרגישה כאקט הכי מותאם, מתוך רפרטואר היצירות שלי. ״פעולה פשוטה״ מתייחסת לגופם של כל הא.נשים הנוכחים.ות בחדר, של הרקדנים והרקדניות והקהל שנאסף לחוות ולנכוח איתנו. הפעולה מזמינה את הגוף להיות מוחזק, להיות רפוי, להשתחרר ולהיתמך ולמצוא ביטחון בתוך מפגש חדש, שדרכו אולי ניתן למצוא נחמה, אפילו אם קטנה. ״פעולה פשוטה״ לא מנסה להנכיח את הוירטואוזיות המוכרת של עולם המחול, אלא משתמשת באותו ידע עמוק של הרקדנים.ות ליצירת מרחב אלטרנטיבי מזה המתקיים בחוץ, מרחב בטוח ועדין המפגיש בין זרים ובו זמנית גם מהדהד את האבל והכאב הסובבים אותנו."

 יסמין גודר
 

יסמין גודר נולדה בירושלים, גדלה ולמדה בניו-יורק. מאז 1999 חיה ויוצרת ביפו ומנהלת את להקת יסמין גודר. במהלך השנים פיתחה יצירות רבות ומגוונות, אשר מנסחות כל פעם מחדש חקר גופני-נפשי מרובד שנע בין האישי לפוליטי ובוחן אותם בהקשרים תרבותיים. יצירותיה הוצגו באופן נרחב בארץ וברחבי העולם וזכו להכרה ובפרסים. בשנים האחרונות שמה גודר דגש על חוויית הקהל ופותחת ערוצים נוספים להגדרה מחודשת של המפגש המתרחש באירוע המופע. במסגרת להקתה מתקיימים שני פרויקטים קהילתיים חברתיים: ״קהילה בתנועה״ שיעורי מחול שבועיים לאנשים המתמודדים עם פרקינסון (2015 ועד היום), ופרוייקט נעות مع بعض (מע בעד- ביחד) שיעורי מחול לנשים ערביות ויהודיות ביפו (2020 ועד היום).

כוריאוגרפיה: יסמין גודר
יעוץ אמנותי: איציק ג׳ולי
מופיעים משתנים ושותפים ליצירה: טל אדלר אריאלי, שולמית אנוש, דור פרנק, אורי שפיר, סיגל ברגמן
עיצוב חלל ותלבושות: גילי אבישר
לחן, שירה ונגינה: תומר דמסקי
עיצוב תאורה: עומר שיזף
הפקה מקורית: גיא הגלר, אינגי רובין, מרכז תרבות מנדל
הפקה בפועל: עומר אלשייך
ניהול אדמיניסטרטיבי: זהר אשל עכו
צילום: בן פלחוב

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת כרטיסים

מערכת למכירת כרטיסים