פרטי ההצגה

שלוש

“אחת היצירות היותר מורכבות ויפות של להקת בת שבע... עם רגעים לא מעטים של גאונות צרופה“ (שרון טמיר, מאקו)

"שלוש מאפשרת מבט מיוחד אל הלשכה הסמויה, הפרטית, של נהרין, זו שבה נחשבים ונוצרים דימויים כמהות חיה" (ענת זכריה, ידיעות אחרונות) 

אוהד נהרין חוזר ל"שלוש" שיצר ללהקת בת־שבע ב-2005 – יצירה קנונית שתוארה על ידי בנז'מין מילפייה כאחת היצירות המסקרנות שהציג בשנותיו כמנהל האמנותי של בלט האופרה בפריז.

״שלוש״ היא טריפטיך שמורכב מהחלקים בלוס, הומוס וסקוס. המבנה המשולש, התאולוגי, מרמז על חזרה לבסיס צורני, חשוף ויומיומי של מחול. הווירטואוזיות מפנה מקום לתנועה הפשוטה, למקצב, ליוניסון, ושלושת החלקים נשזרים לכדי עבודת תחרה עדינה שהשלם שלה מורכב מאיזון בין "יש" ל"אין"; בין חלל ריק, שֶקט ועצירה שמשקלם זהה לגוף, למוזיקה ולתנועה.

השפה של נהרין מדברת תדיר עם שני כוחות מרכזיים שפועלים במחול – כוח הכבידה וכוח הארעיות, מבררת מה ניתן לעשות בהם ובמסגרתם, וכיצד ניתן להתמיר אותם לכדי חוויה שאין בה מילים אלא רק תחושות. ב"שלוש" נהרין עוסק ב״חוברת ההפעלה״ הבסיסית של העבודה הכוריאוגרפית, ומפנה את תשומת הלב למסגרת הפשוטה לכאורה – מספר הרקדנים, הקומפוזיציה, פנסי התאורה, המוזיקה. הוא מזכיר לנו שההתלכדות של כל אלה בזמן ובמקום, כמו גם המינונים והווליום שלהם, הם שיוצרים את הקסם של היצירה החיה.

"שלוש" מציגה מחול שלא מפחד להיחשף ולחשוף, שלא מתנצל על השבריריות, על האנושיות ועל ההגזמה, ומספק צוהר נדיר למחקר התנועה רב-השנים של נהרין.

*המופע כולל עירום

רקדני הלהקה עונת 2024-2023: אייר אלעזרא, בילי בארי, עדי בלומנרייך, יעל בן-עזר, ירדן ברקת, גיא דוידסון, שון האו, מתן כהן, אדריאן ליפסון, ג׳יאני נוטרניקולה, ארי נקמורה, יוני (יונתן) סימון, דנאי פורת, איגור פטשנצ'וק, נייתן צ'יפס, לונדיווה קוזה.

עיצוב תאורה: אבי יונה בואנו (במבי)
עיצוב תלבושות: רקפת לוי,
התאמות: ארי נקמורה
עיצוב ועריכת פסקול: אהד פישוף
מוזיקה: Bellus: Goldberg Variations, J.S. Bach | Humus: original music by Ohad Fishof | Secus: Chari Chari, Kid 606 + Rayon (mix: Stefan Ferry), AGF, Chronomad (Wahed); Fennesz, Rajesh Roshan, Seefeel, The Beach Boys
טקסט על היצירה: שירה ויטלי
צילום :אסקף

תודה לרועי יצחק הלוי על תרומתו לתהליך היצירה

בכורה עולמית: 12 פברואר 2005, מרכז סוזן דלל, תל אביב

צפה בסרטון

מערכת למכירת כרטיסים