תמונת מופע: מקבץ עבודות של נשות בית ספר ׳גילה׳. במסגרת ׳אוספות את הזמן׳ 15 שנות עשייה ויצירה של הכוריאוגרפית גלית ליס עם הגוף הבוגר

מקבץ עבודות של נשות בית ספר ׳גילה׳. במסגרת ׳אוספות את הזמן׳ 15 שנות עשייה ויצירה של הכוריאוגרפית גלית ליס עם הגוף הבוגר

סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
יום שישי, 8 מרץ 2024 בשעה 12:00
משך: 2 שעות
מחיר 50 ₪

פרטי ההצגה

זמן סטודיו: מקבץ עבודות של נשות בית ספר ׳גילה׳ + שיחה על תנועה, גוף ונפש בעידן המוח הגמיש עם ד"ר יוסי חלמיש ומפגש עם נשות בית ספר 'גילה' בהנחיית ד״ר עידית סוסליק.

ד״ר יוסי חלמיש סיים את לימודי הרפואה בטכניון וכתב פוסט דוקטורט בחקר המוח במכון ויצמן בנושא 'מודעות, זיכרון וחשיבה'. מחבר הספר מסע אל המוח (2022) ומי שליווה כיועץ מדעי את גלית ליס ביצירתה צילה (2012).

בית ספר 'גילה' בתנועה ואמנות הבמה לנשים בגיל הבוגר נוסד על ידי הכוריאוגרפית גלית ליס כמרחב אמנותי לנשים בגיל השלישי מכל הארץ. גילאי הנשים נע בין גילאי 50-88 (עד כה), רובן ללא כל רקע בריקוד. במהלך השנים התהוותה בבית הספר קהילת נשים שהמשותף להן היא תשוקה לרקוד וסקרנות למחקר גוף ולתהליכי יצירה. אנו מזמינות אתכםן למפגש קרוב עם העשייה במרחב 'גילה' – גיל.גילוי.שמחה.

גלית ליס היא כוריאוגרפית, מורה, מייסדת ומנהלת אמנותית של ביה"ס גילה בתנועה ואמנות הבמה לנשים בגיל הבוגר מכל הארץ. במסגרתו היא מפתחת מזה 15 שנה את שפת גילה – מתודולוגיה ייחודית לעבודה עם הגוף הבוגר דרך חקירת האסתטיקה הפיזיולוגית הייחודית שלו. כחלק מהאג'נדה האמנותית והחברתית שלה, גלית ליס יוצרת עם נשים מבוגרות שאינן רקדניות (non dancers) בגילאי 60-87 +, ויצירותיה מועלות בארץ ובעולם.

ליס מבקשת למתוח את גבולות הז׳אנר המחולי הבימתי מעבר לתפיסות ולסטראוטיפים המקובלים בחברה ולנסח מחדש את הרלוונטיות של כל גוף באשר הוא. היא פועלת ליצירת מרחב אמנותי לנשים בגיל השלישי, ולקידום הרעיון של חיים בחברה המאפשרת התפתחות ומימוש עצמי גם בגוף בוגר. גלית ליס היא זוכת פרס רוזנבלום לאמנויות הבמה לשנת 2022 מטעם עיריית תל אביב – יפו בקטגוריה לאמנים בעלי הישגים מבטיחים, ונבחרה לאחת מגיבורי השנה של קשת ומפעל הפיס לשנת 2022. היא חברה בעמותת הכוריאוגרפים, בוגרת התכנית 'אמנים לשינוי חברתי' של בית הספר מוסררה לצילום מדיה ומוסיקה חדשה ע"ש נגר לשנת 2008, ובעלת תואר שני מטעם האקדמיה למוסיקה ומחול.

אוצרות: נטלי צוקרמן, ד״ר עידית סוסליק, גלית ליס
הפקה: גל כרמונה

מערכת למכירת כרטיסים